Štěňátka plánujeme na jaro roku 2021.  

Rezervace přijímáme již nyní 

Prodej štěněte v naší CHS

Jsme chovatelskou stanicí, kde je základem pro chov nejen standard novofundlandského psa, ale i sledování odchovů. Cílem je především zdraví, temperament a typ a to v pořadí, v jakém je napsáno. Spojení otce i matky vybíráme dlouho dopředu s ohledem na vše, co by mohlo nepříznivě ovlivnit život našich štěňat a ne s ohledem a touhou po vítězství na výstavách. Ovšem výstav se nezříkáme, máme jejich atmosféru rádi, zvláště pokud víme, že je to výstava bez ovlivněných titulů. Od všech našich chovných fen máme certifikáty od vyšetření - kyčelní klouby, loketní klouby, srdce, cystinurie. Rodokmeny rodičů štěňat vždy pocházejí z kvalitních, především evropských chovatelských stanic, kde rovněž dbají nejen na krásu, ale i na zdraví svých odchovaných jedinců. Navíc ještě každé spojení prodiskutujeme se zkušenými chovateli v Evropě.

Věnujeme vždy hodně lásky, času a i financí do našich fen a jejich odchovů, proto nalezení jejich nového a vhodného domova je pro nás velmi důležité. Potencionální majitel musí být schopen zabezpečit štěně a později dospělého psa nejen dobrou a správnou stravou, ale také najít a financovat kvalitní veterinární péči. Musí být schopen štěně vychovat - ve fázi socializační i později, či-li najít časový prostor pro péči, kterou bude psovi věnovat. Cílem výchovy musí být v prvé řadě společník pro život. Odmítáme prodej štěněte na splátky, neboť potom nemusí zůstat dostatek financí právě pro štěně samotné.

Rádi ke všemu poskytneme poradenský servis po celý život štěněte. Zůstáváme se svými odchovy po celý jejich život v kontaktu, klidně je ohlídáme v případě potřeby, nabízíme i chovatelský či výstavní servis pro naše štěňátka, i když již značně odrostou.

V případě, že nemá majitel možnost se dále o náš odchov starat, hledáme pro psa nové bydliště, aby byl i nadále spokojený. Pokud bude žít v prostředí, kde by byl týrán, okamžitě si jej odvezeme domů.

Odchod štěněte je pro nás na jedné straně bolestivý, ale přesto se snažíme vybavit nového majitele tak, aby byl přechod k novému způsobu života co nejjednodušší. V prvé řadě je to smlouva, která zaručuje oběma stranám korektní postup. Nový majitel zde má deklarován původ štěněte, čísla čipů, v určité situaci možnost reklamace....My zase si vyhrazujeme právo zpětného odkupu v případě prodeje, odebrání štěněte v případě týrání....

Štěňata od nás odchází vždy načipovaná, navakcinovaná a odčervená. Na cestu "do baťůžku" dostávají krmení na první dny, svoji misku, několik svých hraček, obojek, vodítko a hadr z mámina pelíšku. Majitelé dostanou ještě materiály - rady pro začátek a samozřejmě všechny kontakty na nás.

Ovšem než se rozhodneme štěně prodat budoucímu majiteli, potřebujeme nejprve zodpovědět následující dotazy a pak ještě zpravidla vyžadujeme nezávaznou návštěvu.

Pokud jsme vás neodradili, děkujeme za váš zájem o novofundlandského psa, který nás opravdu velmi těší. Prvním krokem pro koupi štěněte z naší chovatelské stanice je vaše odpověď na tyto otázky:

Jméno a adresa

Telefon a email

Máte zájem o psa nebo fenu?

K čemu chcete štěně: společník, chov, práce (jaká), jiné..... a co od něj čekáte?

Kolik času a který můžete denně svému psu v průměru věnovat?

Jak jste připraven na výchovu: zkušenosti (jaké) chuť se vzdělávat jiné......?

Měli jste již psa? Pohlaví, plemeno?

Jaké vlastnosti by mělo vaše štěně mít?

Kde bude štěně umístěno? A v době kdy budete z domova pryč bude umístěno kde?

Bydlíte - dům nebo byt ? - město, předměstí, venkov?

Máte někde schody, po kterých pes může chodit? Kolik je zde schodů?

Kolik členů domácnosti bude psovi velet? A kolik dětí a jak starých s ním bude žít?

Kterou kliniku navštěvujete nebo budete navštěvovat?

Jakou máte představu o financích měsíčně, které vám "spolkne" štěně?

Jak budete řešit případnou alergii některého člena rodiny na psí chlupy?

Na vstup do naší velké psí rodiny se těší  Lída

kennel  Eref:  er.ef@seznam.cz