Štěňátka plánujeme na jaro roku 2022.  

Rezervace přijímáme již nyní 

 Štěňátka čekáme od "Gem" 


       Prodej štěněte v naší CHS

Jsme chovatelskou stanicí, kde je základem pro chov nejen standard novofundlandského psa, ale i sledování odchovů. Cílem je především zdraví, temperament a typ a to v pořadí, v jakém je napsáno. Spojení otce i matky vybíráme dlouho dopředu s ohledem na vše, co by mohlo nepříznivě ovlivnit život našich štěňat a ne s ohledem a touhou po vítězství na výstavách. Ovšem výstav se nezříkáme, máme jejich atmosféru rádi, zvláště pokud víme, že je to výstava bez ovlivněných titulů. Od všech našich chovných fen máme certifikáty od vyšetření - kyčelní klouby, loketní klouby, srdce, cystinurie. Rodokmeny rodičů štěňat vždy pocházejí z kvalitních, především evropských chovatelských stanic, kde rovněž dbají nejen na krásu, ale i na zdraví svých odchovaných jedinců. Navíc ještě každé spojení prodiskutujeme se zkušenými chovateli v Evropě.

Věnujeme vždy hodně lásky, času a i financí do našich fen a jejich odchovů, proto nalezení jejich nového a vhodného domova je pro nás velmi důležité. Potencionální majitel musí být schopen zabezpečit štěně a později dospělého psa nejen dobrou a správnou stravou, ale také najít a financovat kvalitní veterinární péči. Musí být schopen štěně vychovat - ve fázi socializační i později, či-li najít časový prostor pro péči, kterou bude psovi věnovat. Cílem výchovy musí být v prvé řadě společník pro život. Odmítáme prodej štěněte na splátky, neboť potom nemusí zůstat dostatek financí právě pro štěně samotné.

Rádi ke všemu poskytneme poradenský servis po celý život štěněte. Zůstáváme se svými odchovy po celý jejich život v kontaktu, klidně je ohlídáme v případě potřeby, nabízíme i chovatelský či výstavní servis pro naše štěňátka, i když již značně odrostou.

V případě, že nemá majitel možnost se dále o náš odchov starat, hledáme pro psa nové bydliště, aby byl i nadále spokojený. Pokud bude žít v prostředí, kde by byl týrán, okamžitě si jej odvezeme domů.

Odchod štěněte je pro nás na jedné straně bolestivý, ale přesto se snažíme vybavit nového majitele tak, aby byl přechod k novému způsobu života co nejjednodušší. V prvé řadě je to smlouva, která zaručuje oběma stranám korektní postup. Nový majitel zde má deklarován původ štěněte, čísla čipů, v určité situaci možnost reklamace....My zase si vyhrazujeme právo zpětného odkupu v případě prodeje, odebrání štěněte v případě týrání....

Štěňata od nás odchází vždy načipovaná, navakcinovaná a odčervená. Na cestu "do baťůžku" dostávají krmení na první dny, svoji misku, několik svých hraček, obojek, vodítko a hadr z mámina pelíšku. Majitelé dostanou ještě materiály - rady pro začátek a samozřejmě všechny kontakty na nás.

Ovšem než se rozhodneme štěně prodat budoucímu majiteli, potřebujeme nejprve zodpovědět následující dotazy a pak ještě zpravidla vyžadujeme nezávaznou návštěvu.

Pokud jsme vás neodradili, děkujeme za váš zájem o novofundlandského psa, který nás opravdu velmi těší. Prvním krokem pro koupi štěněte z naší chovatelské stanice je vaše vyplnění dotazníku a odeslání na email er.ef@seznam.cz. Dotazník najdete na konci této stránky.

CHS Eref zaručuje při odběru štěněte:

 • kupní smlouvu - samozřejmě po vzájemném odsouhlasení
 • bude odčervené, očkované a čipované
 • bude mít Mezinárodní pas
 • bude mít kopie průkazu původu obou rodičů, včetně zdravotních testů
 • dostane manuál pro první týdny, včetně popis odpozorované povahy
 • "svoji" deku a hračku s pachem matky
 • nahrávku videa pro případný problém při přivolání

CHS Eref ke štěněti nabízí chovatelský servis:

 • výběr štěněte podle budoucího zaměření a povahy štěněte
 • konzultace ohledně změny krmiva a doplňků
 • konzultace ohledně veterinární péče
 • pomoc při výchově štěněte                                                                                                                                          

Kupní smlouva CHS Eref obsahuje mimo jiné:

· do roku věku systém krmení štěněte

· způsob ustájení a péče do roku věku
· řešení v případě dědičné vady
· zamítnutí krytí v případě neuchovnění psa/feny
· řešení v případě chovného jedince

CHS Eref očekává:

- spolehlivý domov, lásku, dobrou péči a důslednou výchovu - to vše vyžaduje zejména první rok mnoho času              - dostatek fyzických, finančních a časových možností - v případě změny ve spolupráci s CHS Eref zajistíte štěněti             nový domov                                                                                                                                                                                          - trvalý kontakt s možností fotek a zpráv o štěněti

Další užiteční informace:

Po porodu vyrozumíme zájemce v pořadí, v jakém napsali a požádáme o vyjádření vážného zájmu o štěně zaplacením nevratného rezervačního poplatku na náš účet.


Nevratný rezervační poplatek Vám zajistí rezervaci štěněte z konkrétního vrhu, nám zajistí, že štěně opravdu chcete a koupíte si ho. Bez rezervačního poplatku dochází pouze k jednostrannému závazku, závazek je pouze na straně chovatele.
Nevratný rezervační poplatek činí 1/3 předpokládané ceny.
Nevratný rezervační poplatek vám odečteme z kupní ceny, avšak při nevyzvednutí štěněte propadá poplatek nám a bude použit na a bude použit na delší péči o štěně a hledání jiného domova

Od 4 týdne můžete na návštěvu štěňátek

Rezervaci konkrétního štěněte provedeme v pořadí tak, jak jste časově o rezervaci napsali.

Naším cílem je chov kvalitních psů, typických představitelů plemene. Psů výborného zdraví, skvělých povah, standardního exteriéru. Štěně nabízíme pouze lidem, milujícím toto plemeno. 

O další případné informace můžete, po vyplnění dotazníku, zavolat na tel: +420 777887456

Kupní cena štěněte je nepatrným zlomkem výdajů, který za život psa dáte. Chcete-li koupit štěně co nejlevněji, u nás ho nehledejte.                                                                                                                                                                                Kupní cena bude stanovena dle spojení - kvality rodičů, výstavních předpokladů štěněte, počtu narozených štěňátek a skutečných nákladů na vrh.

Cena novofundlandský psů v České republice z kvalitních spojení:                                                                                 standardní štěně: 30 - 45.000,- Kč

Cena novofundlandský psů v zahraničí z kvalitních spojení:
Standardní štěně: 1800 - 2500 euro

Standardní štěně - štěně splňující v daný okamžik všechny požadavky standardu plemene, může být vystavováno a je pravděpodobné, že v dospělosti bude moci být zařazeno do chovu. Jeho cena se liší dle kvality rodičů, jejich zdravotních výsledků a výstavních úspěchů.
Nestandardní štěně - štěně nesplňující požadavky standardu, nemůže být vystavováno a nebude moci být v dospělosti zařazeno do chovu. Jedná se například o vady skusu nebo u pejsků absence sestouplých varlat. Není rozhodně cílem chovu, nemůžeme Vám takové štěně v žádném případě rezervovat, ale pokud nemáte zájem o zařazení do chovu, můžeme Vás vyrozumět ve výjimečném případě, když se takové štěně narodí. 

DOTAZNÍK - každá odpověď je nutná

Jméno a adresa

Telefon a email

Máte zájem o psa nebo fenu?

K čemu chcete štěně:  společník, chov, práce (jaká), jiné..... a co od něj čekáte - klidné procházky, aktivní činnost, vodní práce, ........?

Kolik času a který můžete denně svému psu v průměru věnovat?

Jak jste připraven na výchovu:  zkušenosti (jaké), ale také chuť se vzdělávat,  jiné......?

Měli jste již psa? Pohlaví, plemeno?

Jaké vlastnosti by mělo vaše štěně mít? Klidný, aktivní, dominantní, opatrný, .........

Kde bude štěně běžně umístěno? A v době kdy budete z domova pryč bude umístěno kde?

Bydlíte - dům nebo byt ? - město, předměstí, venkov?

Máte někde schody, po kterých pes může chodit? Kolik je zde schodů? 

Kolik členů domácnosti bude psa vychovávat? A kolik dětí a jak starých s ním bude žít?

Kterou kliniku navštěvujete nebo budete navštěvovat?

Jakou máte představu o financích měsíčně, které vám "spolkne" štěně?

Jak budete řešit případnou alergii některého člena rodiny na psí chlupy?


Na vstup do naší velké psí rodiny se těší  Lída

kennel  Eref:  er.ef@seznam.cz